PIREUS III PASYWNY

PIREUS III PASYWNY

Szczegóły

Baalooo
PIREUS III PASYWNY
Śr, 30 grudnia 2015, 11:15
2188

Opis zdjęcia

Mała korekta projektu, która wydaje mi się być bardziej funkcjonalna.

Zmieniono w stosunku do oryginału:

Podzielono łazienkę na dwie mniejsze przy czym jedna ma ukryte za przesuwnymi drzwiami szafy wejście z sypialni.
Powiększono powierzchnię szaf w sypialni poprzez zmniejszenie "dolnej" łazienki.
Zmniejszono nieco gabaryty kuchni i pom. gospodarczego poprzez wyrównanie ścian do jednej linii ze ścianą z drzwiami.
Usunięto przejście przez pom. gospodarcze z kuchni do korytarza w okolicę wejścia do domu.
Drzwi do pom. gosp. przesunięto od strony salonu.
W holu po prawej stronie przy wejściu zaprojektowano zabudowaną szafę.
Zmniejszono narożne okno w kuchni na takie jak było pierwotnie w narożu łazienki.
Wydłużono garaż do jednej linii z górną ścianą części mieszkalnej.
Usunięto w łazience narożne okno zastosowano okno normalne na środku łazienki.
Wyrównano linię dachu nad garażem i pow. mieszkalną co pozwoliło na zagospodarowanie dużego strychu nad garażem (wejście z drabiny w garażu).

Pierwsze pytanie czy takie zmiany mają wpływ na zapotrzebowanie energetyczne budynku? Wydaje mi się, że poprzez zrównanie ścian i dachu co powinno zlikwidować potencjalne mostki termiczne, oraz zmniejszenie pow. okien wynik powinien być korzystniejszy. Czy mam rację?

Mam jeszcze jedno pytanie.
zgodnie z ustawą z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (DzU z 2005 r., nr 31 poz. 266 ze zm.) powierzchnię użytkową definiuje się jako powierzchnię wszystkich pomieszczeń, znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału. Art. 2 ust. 2 wymienionej ustawy wskazuje, iż obmiaru powierzchni użytkowej lokalu, o której mowa w ust. 1 pkt 7, dokonuje się w świetle wyprawionych ścian. Powierzchnię pomieszczeń lub ich części o wysokości w świetle równej lub większej od 2,20 m należy zaliczać do obliczeń w 100%, o wysokości równej lub większej od 1,40 m, lecz mniejszej od 2,20 m – w 50%, natomiast o wysokości mniejszej od 1,40 m pomija się całkowicie.

Czy zastosowany przeze mnie zabieg znacząco zmniejsza pow. użytkową budynku (dodatkowe szafy, zmniejszone pom. gosp. i kuchnia)? Jestem zainteresowany skorzystaniem z programu rządowego MdM w związku z czym obliguje mnie pow. poniżej 100 m2.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Komentarze

jeszcze nie ma

Powrót do Pireus II Pasywny 3a

cron