Piwnica

Piwnica

Postprzez benkston » Śr, 17 listopada 2010, 19:02

Bardzo zainteresował mnie projekt Toledo w swojej niezwykłej prostocie i dużej funkcjonalności przy wydaje się bardzo niewielkich nakładach finansowych. Właśnie nabywam działkę, która jest obniżona względem drogi ok 1m. Dlatego chciałbym ją podpiwniczyć. W części pod kuchnią i salonem chciałbym mieć garaż, pod pokojami 1.6 i 1.7 salkę sportową, pod łazienką i pokojem 1.5 kotłownię i składzik. Klatkę schodową chcę umieścić w pomieszczeniu kotłowni i części wiatrołapu.
Zastanawia mnie czy zasadne jest wysokość parteru (2,9m). Czy jest możliwość obniżenia stropu do "normalnej" wysokości 2,6m przez co można w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości wykorzystać poddasze do zagospodarowania np przez dzieci. Mam w związku z tym pytanie: kto może mi zrobić te poprawki w projekcie? Na ile muszę zgłosić je do autora projektu a co może zrobić lokalny projektant?
benkston

Wybudowany dom: Toledo

Re: Piwnica

Postprzez Lipińscy Domy » Pn, 22 listopada 2010, 22:40

Z naszej strony otrzyma Pan bezpłatną zgodę na zmiany, które chce Pan wdrożyć. Na podstawie tego dokumentu zmiany może wprowadzić lokalny architekt adaptujący. Jest oczywiście zakres zmian, na które nie trzeba zgody projektanta:
http://lipinscy.pl/Dopuszczalne_zmiany.html
Z doświadczenia jednak wynika, że niemal na każdą zmianę urząd wymaga zgody autorów projektu, więc nasze biuro na każdym etapie taką zgodę wyda, oczywiście bezpłatnie.
Lipińscy Domy

Zdjęcia: 130
Wybudowany dom: BRAK

Powrót do Toledo