Budowa domu Edynburg II (DCP291a)

Budowa domu Edynburg II (DCP291a)

Postprzez Rafał P » Cz, 23 listopada 2017, 15:43

Witam
Przymierzam się do kupna projektu właśnie tego domu.
Czy są na forum osoby, które już są na jakimś etapie budowy domu? a najlepiej na ukończonym chociaż stanie surowym otwartym/zamkniętym?
Pozdrawiam
Rafał P
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 23 listopada 2017, 15:39

Re: Budowa domu Edynburg II (DCP291a)

Postprzez Rafał P » Pn, 1 lipca 2019, 14:16

Witam
Jestem na etapie budowy tego domu. W projekcie roi się od błędów.
Przykład 1
Daszek murowany pokazany od strony frontu jest w jednej linii od prawie kuchni(tam gdzie schody z podestem aż po garaż) niestety nie ma możliwości wykonania tego daszku ponieważ strop garażu i strop nad parterem nie są i nie mogą być w jednej linii
Przykład 2
str8 mowa o krokwiach, łatach i więźbie dachowej

I niestety wszem obecne zdjęcia poglądowe a dokładniej rysunki- skale nie są zachowane przez co ma się wrażenie większych pomieszczeń i ogólnie całego budynku, a to niestety mija się z rzeczywistością.

Brak wielu szczegółów detali i brak rynien-na rysunkach poglądowych a przecież gdzieś muszą być( i szpecić).

Piętro jest mniej komunikatywne w realu.

Pozdrawiam a autorów projektu zachęcam do wprowadzenia zmian i wyciągnięcia wniosków.

Domek może być ładny, ale tez pracochłonny w zmianach i przeróbkach
Rafał P
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 23 listopada 2017, 15:39

Re: Budowa domu Edynburg II (DCP291a)

Postprzez Lipińscy » Cz, 11 lipca 2019, 09:55

Szanowny Panie, stwierdzenie, że w projekcie roi się od błędów jest sporym nadużyciem. Nie mieliśmy wcześniej uwag do tego projektu.

W projekcie nie został pokazany szczegół połączenia daszku, natomiast jest on na tym samym poziomie co wieniec stropowy i wystarczy go w tym miejscu wydłużyć. Zawsze można zwrócić się do nas bezpośrednio i otrzymać rysunek szczegółowy. Możemy go przesłać drogą elektroniczną, jeśli Pan sobie życzy. Uzupełnimy też dokumentację aby na przyszłość nie było wątpliwości. Dziękujemy za zwrócenie uwagi, choć sposób wydaje się niezbyt wyszukany.

Na stronie 8 - opis dotyczy sposobu/metody wykonywania obliczeń dla wszystkich projektów i mógłby się Panu przydać np. w przypadku wykonania w ramach adaptacji jakiś zadaszeń drewnianych, stąd pozostawiamy go dla wszystkich projektów.

Skala prezentacji kondygnacji w Internecie jest spójna, a do tego są dwie możliwości zapoznania się z wymiarami: miarka dostępna przy powiększeniu każdego rzutu bezpośrednio na prezentacji oraz rysunki pokazowe z wymiarami, które można otrzymać mailem, kontaktując się z nami.

W projekcie został zastosowany podciśnieniowy system odwodnienia dachu, w którym rury spustowe schowane są w ociepleniu.

Przykro nam, że projekt nie spełnił Pana oczekiwań, ale wydaje się, że wystarczyłby kontakt z Pana strony. Przecież jesteśmy autorami projektu i ponosimy za niego odpowiedzialność, więc rozwiązalibyśmy problemy, które mogły powstać przez niedopatrzenie.
Lipińscy
Site Admin
 
Posty: 25
Zdjęcia: 377
Dołączył(a): N, 27 czerwca 2010, 21:27


Powrót do Edynburg II

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron