Wady ( suche powietrze) i zalety rekuperacji

Re: Wady ( suche powietrze) i zalety rekuperacji

Postprzez Kaja » Śr, 29 lutego 2012, 09:45

Tak, to już jest ,ja wracam ze wsi do miasta, a Ty na odwrót. Twój projekt przypomina mi francuskie sypialnie podmiejskie, urok tego był jednak spotęgowany tym, że wszyscy dosłownie wszyscy mieli podobne, właściwie prawie identyczne domy, harmonia była niesamowita. Twój dom będzie miał prostą nowoczesną bryłę, ale sąsiad być może zbuduje sobie wypasiony dworek ....W mojej miejscowości, gdzie teraz mieszkam takich projektów jak twój jest może kilka, reszta to wszystkie odmiany polskiego dworku od skali mikro do makro...pozdrawiam
Kaja

Wybudowany dom: Cork

Postprzez MagdaWroc » So, 24 marca 2012, 08:59

Właśnie z mężem planujemy opuścić bloki. Nawet nie wiecie jak się cieszę.Panie Jezier po przeczytatniu tego tematu dowiedziałam się wielu rzeczy. Teraz w miarę wiem na co mniej więcej patrzyć wybierając projekt.
MagdaWroc

Postprzez roland » Wt, 11 lutego 2014, 18:42

Jeżeli chodzi o wady rekuperacji, to niektórzy też obawiają się o to, że jest głośna. Ale nie jest to prawda, oczywiście, jeśli cała instalacja jest prawidłowo wykonana. Tu można sobie o tym co nieco przeczytać: http://www.ecocomfort.pl/czy-rekuperacja-jest-gona
roland

Postprzez ziajaxoxo » Wt, 11 lutego 2014, 20:04

Troszkę jest w tym niestety prawdy :/
ziajaxoxo

Postprzez Cygnus » Cz, 26 czerwca 2014, 15:14

Jeżeli rekuperator pracuje nad głową to nie ma się co dziwić, że jest głośna. Jeżeli natomiast jest umieszczona w kotłowni czy garażu, nie widzę problemu. Tym bardziej, jeżeli pomieszczenia te znajdują się z dala od sypialni i salonu.
Cygnus

Wybudowany dom: BRAK

Postprzez qrokodyl » So, 9 sierpnia 2014, 14:02

O zaletach rekuperacji można sobie tutaj poczytać: http://www.air-system.pl/rekuperacja.html
qrokodyl

Wybudowany dom: Aston

Postprzez Cygnus » Wt, 28 października 2014, 10:03

Szkoda tylko, że nie ma wad. Na przykład, co zrobisz, gdy przez dwa dni nie będzie prądu... ;]
Cygnus

Wybudowany dom: BRAK

Postprzez kamilwer » Cz, 29 stycznia 2015, 12:14

Czy ktoś z Was próbował już zabiegu z instalacją oczyszczania powietrza w domach? jaki orientacyjny koszt takiego rozwiązania?
kamilwer

Wybudowany dom: Almeria

Postprzez john21wall » Śr, 31 maja 2017, 11:37

Zastanawiam się nad kwestią filtrów. Piszecie, że to 50 zł trzy razy do roku. Czytałem jednak, że takie ceny dotyczą tylko filtrów nieoryginalnych (usunięty link do strony obcej) Jak wygląda sprawa wykorzystania takiego filtru w kontekście ewentualnych uszkodzeń rekuperatora? Czy są one bezpieczne?
john21wall

Postprzez Lipińscy » Śr, 31 maja 2017, 15:46

Odsyłamy do artykułu naszego Partnera - Rekuperatory.pl
https://www.rekuperatory.pl/podstawy-rekuperacji/filtry-gwarancja-poprawnego-dzialania-systemu
Lipińscy
Site Admin

Zdjęcia: 377

Poprzednia strona

Powrót do Instalacje