Projekt Sintra, Suza + Sofia VI

Jeżeli zastanawiasz się jaki projekt domu byłby dla Ciebie najlepszy, lub nie możesz się zdecydować między kilkoma projektami to miejsce jest przeznaczone dla Ciebie. Napisz nam czego potrzebujesz, lub czego oczekujesz od domu, a nasi konsultancji wskażą Ci najlepsze opcje.

Projekt Sintra, Suza + Sofia VI

Postprzez HugoBoss » Cz, 21 lutego 2013, 01:15

Witam Serdecznie!
Bardzo podoba mi się wasz projekt Sintry ale jak to w życiu bywa chciałbym go dostosować do swoich potrzeb. Pewnie to nic nowego, tak już po prostu jest. Przeglądam Waszą ofertę i tak naprawdę mam dylemat. Jak już pisałem podoba mi się Sintra, jest wystarczająco duża jak na moje potrzeby ale układ pomieszczeń bardziej mi odpowiada w projekcie Suza. Do tego z racji na usytuowanie mojej działki względem słońca w pomieszczeniu 1.3 i 1.4 wstawiłbym dodatkowe okna (minimum 1.3).A to dlatego,że w pomieszczeniu 1.3 byłoby tylko okno od północy i pokój byłby dość ponury.Do tego dostawiłbym jeszcze garaż na 2 auta(1.9) z kotłownią C.O. na paliwo stałe (1.8) bo na opalanie gazem ziemnym w najbliższym czasie się nie zanosi, do tego może jeszcze mała pralnia z suszarnią przy garażu (1.8a).Działka ma 25m szerokości, to myślę powinno wystarczyć. Jedno co mnie martwi to dosyć wysoki poziom wód gruntowych(latem ok.1 metr a wiosna, jesień to zaledwie 30 cm). No i jeszcze jedno, wejście do garażu bezpośrednio z domu. Z tego wszystkiego wyszło by coś takiego jak na rysunku poniżej. Jest to jakby połączenie wielkości Sintry, układu pomieszczeń Suzy, okna i garaż jak w Sofia VI (te okna w garażu to już tak nie koniecznie).Wymiary podałem przybliżone aczkolwiek pewnie do zrealizowania. Co sądzicie o takim rozwiązaniu,jaki byłby ewentualnie koszt takiego projektu, najlepiej w wersji energooszczęgnej ( najlepiej bez warstwy cokołowych pustaków izolacyjnych Isomur „Stahlton”, ich cena to jakiś totalny kosmos :o myślę ,że można to rozwiązać w jakiś bardziej przystępny sposób :?: .Tym bardziej, że materiałem do ewentualnej budowy tego domu będzie "Ytong" lub "Solbet") . Sorry za samowolną ingerencje w rysunek projektu ale tak chyba najlepiej widać o co chodzi ;)
Obrazek
HugoBoss

Zdjęcia: 0

Re: Projekt Sintra, Suza + Sofia VI

Postprzez Lipińscy » Cz, 21 lutego 2013, 09:14

Jak najbardziej możemy przygotować taką wersję na zamówienie - prosimy o podanie maila (lub kontakt bezpośredni), abyśmy mogli przedstawić wycenę takiego projektu.
Sposobem na uniknięcie mostków termicznych, nie zabezpieczonych Isomurem, jest płyta fundamentowa. W przypadku domu energooszczędnego i tak pójdzie 20 cm izolacji pod płytą żelbetową, więc może lepiej pójść za ciosem i zrobić całą płytę bez ław i ścian fundamentowych.
Lipińscy
Site Admin

Zdjęcia: 377

Re: Projekt Sintra, Suza + Sofia VI

Postprzez HugoBoss » Cz, 21 lutego 2013, 16:15

No właśnie pyta fundamentowa ale nie wiem czy nie podniesie to znacznie kosztów stanu zerowego budynku. Nie wiem co z gruntem, bo jak już wcześniej wspominałem mam dość wysoki poziom wód gruntowych a do tego jakieś 15 lat temu obok był kopany staw a ziemia rozgarnięta miedzy innymi w miejscu gdzie planowałem budowę ( głównie glina i ił - takie szaro zielone ;) ok. 40 - 50 cm.). Dodatkowo miałem plan na ogrzewanie podłogowe (wodne) i nie wiem czy w tak grubej warstwie betonu to zadziała, tak wiem są rozwiązania systemowe ale firmy je oferujące każą sobie za to słono płacić i to odpada. Dom będę budować systemem gospodarczym ale jestem otwarty na propozycje i sugestie. Z góry dziękuje.
e-mail: efeniks@gmail.com
HugoBoss

Zdjęcia: 0

Powrót do Propozycje projektów